CR-ST200S-B
Smart Radio with Internet Radio, Bluetooth®, DAB+, and 4.3" IPS Color Display
Big Display, Big Sound!
The impressive IPS color display presents menus and information clearly and vividly on a 4.3" screen.
The digital stereo amplifier with 2 x 15 W output power, combined with the bass reflex speaker system, delivers rich sound.
In addition to streaming services such as Spotify or Deezer, the smart radio can also play internet radio or podcasts via WiFi. Alternatively, a DAB+ / FM receiver, USB, or Bluetooth® audio streaming ensures a wide range of source options.
Pagrindinės savybės
| DAB+ & FM RDS Tuner |
| Internet Radio |
| Bluetooth audio transliavimui |
| Spotify Connect / Deezer-Streaming |
| USB and Line-In (3,5mm jack) inputs |
| 11 cm IPS color display (4.3 inches) |
| Clock function including Dual-Alarm and Sleeptimer |
| WiFi 802.11a/b/g/n (2.4GHz/5GHz) |
| 2 x 15W RMS Bassreflex Speaker-System |
| Bassreflex Stereo Speaker |
| 20 station presets / 10 Spotify presets |
| Remote Control via OKTIV App |
| IR-Remote Control |
| Available in 2 colors; Black and White |
Bendrosios savybės
| Ekrano tipas | 11 cm IPS color display (4.3 inches) |
| Nuotolinio valdymo pultas | 31-key Slim Type Remote |
| Remote Control App | Taip, (UNDOK App) |
Radijo savybės
| Tuner | Taip, FM with RDS |
| Tuner (DAB+) | Taip |
| Radijo duomenų sistema (RDS) | Taip |
| Radio Text | Taip |
| PTY (FM) | Taip |
| PTY (DAB) | Taip |
| DLS (DAB) | Taip |
| Number of Presets (FM) | 20 |
| Number of Presets (DAB) | 20 |
Bluetooth bendrosios savybės
| Technologija | Version 5.2 Class 1 |
| Tobulesnio Audio Paskirstymo Profilis (A2DP) | Taip |
| Audio/video nuotolinio valdymo profilis (AVRCP) | Taip |
| Išėjimo galia | 4.79 dBm |
| Maximum service area | About 10m (Communication range may vary depending on the enviromental conditions) |
| Dažnių juosta | 2.402 GHz - 2.480 GHz |
Network Features
| Wi-Fi | Taip |
| Internet Radio | Taip |
| Bluetooth | Taip |
| Spotify Connect | Taip |
| Deezer | Taip |
| Spotify Lossless Audio | Taip |
USB savybės
| Playable Files | MP3 |
| Compatible Media | Mass Storage Device |
| Repeat Playback | Titel / Folder / All |
| Random Playback | Taip |
Analogue Inputs/Outputs
| Headphone Jack (3.5 mm) | Taip |
| Auxiliary Input Jack (3.5mm) | Taip |
Stiprintuvo savybės
| Maximum Stereo Output Power | 2 x 15 Watt |
Speakers
| Type | 2 x 3"(7,62 cm) Speaker |
| Configuration | Full Range Bass Reflex System |
| Grill | Fixed Metal Grill |
Audio specifikacija
| Maximum Practical Power | 2 x 15 Watt |
Radijo specifikacija
| FM Tuning Frequency Range | 87,5 ~ 108MHz |
| DAB+ Tuning Frequency Range | 174,928 MHz ~ 239,200 MHz (Band III) |
USB specifikacija
| Format | USB Host (Playback) |
| USB Standard | 1.1 Full Speed |
| Compatible Files | MP3 files with file extension <.mp3> |
| MP3 Bitrate (CBR/VBR) | 32 kbps to 320 kbps |
Network Specifications
| Wi-Fi IEEE Standard | IEEE 802.11 |
| Wi-Fi Protocol | a / b / g / n |
| Wi-Fi Security Encryption | WEP, WPA, WPA2 (PSK), WPS |
| Wi-Fi Frequency Range | 2,412 - 2,472 GHz |
| Wifi Output Power WiFi 2,4G | 14,63 dbm |
| Wifi Output Power WiFi 5G | 14,76 dbm |
Power Specifications
| Stand-by Power Consumption (less than) | 0,8 Watt |
| Power Supply | 100-240V AC 50/60Hz |
| DC Output | 18V / 2A / 36W |
| Operational Temperature Range | 5 °C - 35 °C |
Dimensions & Weight
| Išmatavimai (PxAxG) | 268 x 180 x 115 mm |
| Weight (Net) | 2,3kg |
















