M-7000S-S
Smart Micro Hi-Fi System
Clear Lines, Clear Sound!
This great sounding smart Hi-Fi system allows you to stream music with the Bluetooth wireless technology and via the Wi-Fi connection you can enjoy Spotify Connect. In addition to this, you can listen to your favorite songs from either USB, CD or tune in on DAB+ or FM radio. Thanks to th 60 W power amplifier and the bass reflex speakers, the sound is much bigger than you would expect.
Bendrosios savybės
| Ekrano tipas | 2.8“ (7.1 cm) TFT Color Display |
| Dimmable Display | Taip, High / Medium / Low / Timeout |
| Nuotolinio valdymo pultas | 31-key Slim Type Remote |
| Remote Control App | Taip, (UNDOK App) |
| Ekvalaizeris | 5 Presets (Powerful / Clear / Bright / Warm / Balanced) |
Radijo savybės
| Tuner | Taip, FM |
| Tuner (DAB+) | Taip |
| Radijo duomenų sistema (RDS) | Taip |
| Number of Presets (FM) | 20 |
| Number of Presets (DAB) | 20 |
| Alarm | Taip, Dual Alarm |
| Sleep Timer | Taip |
Bluetooth bendrosios savybės
| Technologija | Bluetooth ver. 4.2 |
| Tobulesnio Audio Paskirstymo Profilis (A2DP) | Taip |
| Audio/video nuotolinio valdymo profilis (AVRCP) | Taip |
| Išėjimo galia | Class 1 |
| Maximum service area | About 10m (Communication range may vary depending on the enviromental conditions) |
| Dažnių juosta | 2.4 GHz (2.402 GHz - 2.480 GHz) |
Network Features
| Wi-Fi | Taip |
| Internet Radio | Taip |
| Bluetooth | Taip |
| Spotify Connect | Taip |
USB savybės
| Playable Files | MP3, AAC |
| Compatible Media | Mass Storage Device |
| Repeat Playback | Repeat one / Repeat folder / Repeat all |
| Random Playback | Random playback |
CD savybės
| CD DA / CD-R/RW | Taip |
| MP3 | Taip |
| Repeat Playback | Repeat one / Repeat folder (only for MP3) |
| Random Playback | Taip |
Analogue Inputs/Outputs
| Push-type Speaker Terminals | Taip |
| Headphone Jack (3.5 mm) | Taip |
| Auxiliary Input Jack (3.5mm) | Taip, at the backside |
| Line Input Jack (3.5mm) | Taip, Galinėje dalyje |
| 75 Ohm FM Antenna Connector | Taip |
Stiprintuvo savybės
| Maximum Stereo Output Power | 2 x 30 Watt |
Speakers
| Type | Bookshelf |
| Configuration | 2-Way Bass Reflex Speakers |
| Grill | Fixed textile cover |
Radijo specifikacija
| FM Tuning Frequency Range | 87,5 ~ 108MHz |
| DAB+ Tuning Frequency Range | 174,928 MHz ~ 239,200 MHz (Band III) |
USB specifikacija
| Format | USB Host (Playback) |
| USB Standard | 1.1 / 2.0 |
| Usable USB devices | USB mass storage class devices |
| Compatible Files | MP3/AAC files with file extension <.mp3> or <.m4a> |
| MP3 Sampling Frequency (Stereo) | 44.1kHz |
| MP3 Bitrate (CBR/VBR) | 32 kbps to 320 kbps |
| Maximum Folders | 99, over 99 cannot be displayed |
CD Player Specifications
| Signalo ir triukšmo santykis | More than 65 dB |
| Dinaminis diapazonas | More than 60 dB |
Network Specifications
| Wi-Fi IEEE Standard | WIFI IEEE 802.11 a/b/g/n |
| Wi-Fi Protocol | a / b / g / n |
| Wi-Fi Security Encryption | WEP, WPA, WPA2 (PSK), WPS |
| Wifi Output Power WiFi 2,4G | 13,6 dbm |
| Wifi Output Power WiFi 5G | 13,6 dbm |
Speaker Specifications
| Impedance | 6Ω |
| Tweeter | 38mm Tweeter |
| Low-Midrange | 100mm Driver |
| Speaker | Bass-reflex type |
Power Specifications
| Energijos sąnaudos | 25 Watt |
| Stand-by Power Consumption (less than) | 0,8 Watt |
| Power Supply | 100-240V AC 50/60Hz |
| Operational Temperature Range | 0 °C - 35 °C |
App(s)
| UNDOK | Taip |
| App Store (Apple) | https://apps.apple.com/app/undok/id940349372 |
| Google Play (Andoid) | https://play.google.com/store/apps/details?id=com.frontier_silicon.fsirc.dok2 |
Dimensions & Weight
| Dimensions Speaker (WxHxD) | 135 x 200 x 220 mm |






